Popis služby

Aggregator tvoří několik krátkých PHP skriptů, které z informací věřejně dostupných na www.chf.cz sestaví pro každé družstvo jednu souhrnnou stránku.

Stránka

Aggregator lze používat jako samostatnou stránku, stačí najít v rozcestníku odkaz na vlastní družstvo nebo (pokud tam vlastní družstvo/soutěž nenajdete) sestavit pomocí parametrů zcela novou adresu a tu si uložit do záložek v prohlížeči. Skript show.php umí zpracovat stránku pro každou soutěž evidovanou na www.chf.cz. Pouze z časových důvodů zatím nejsou na rozcestníku všechny použitelné odkazy.

Služba

Druhou možností je využít Aggregator jako webovou službu - to byl ostatně důvod, proč jsem ty skripty napsal.

Také řešíte, jak zajistit, aby byly přímo na klubových stránkách dostupné přehledné a aktuální informace o výsledcích družstev? Někdo výsledky a tabulky přepisuje, někdo je kopíruje přes schránku, někdo použije odkaz na jiný web. Ručně se to udělat dá, ale stojí to určitý čas.

Pokud tento problém zatím nemáte uspokojivě vyřešen, vyzkoušejte Aggregator. Připravil jsem návod s příkladem, jak pomocí služby zobrazit data na vlastní stránce.

Zdrojové kódy

Kdo chce, může si stáhnout kompletní zdrojový kód a použít ho jako inspiraci a třeba skripty upravit/vylepšit podle svého gusta. Pokud se v PHP orientujete ještě méně něž já nebo nemáte chuť ani sílu hrabat se v cizích zdrojácích, můžete poslat email s nápadem nebo připomínkou.

Ivo Kavala, Polanka