Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

O prodlouženém víkendu 11. – 14. 6. 2015 se v Polance nad Odrou konal již 21. ročník mezinárodního mládežnického turnaje v házené Polanka cup 2015, kterému předcházelo každoroční finále Ostravských škol v mini házené.

Fotky z Polanka cupu 2015
Fotky družstev 2015
 Výsledky Polanka cup 2015

Letošního turnaje se zúčastnilo čtyřicet šest družstev z České republiky a Slovenska. Turnaj se uskutečnil převážně ve dvou areálech, a to u nově zrekonstruovaného Dělnického domu a na fotbalovém hřišti. Sportovní hala hostila až nedělní finálová utkání. V areálu Dělnického domu se odehrávaly zápasy na dvou hřištích v kategoriích mladších dorostenců a nejmladší kategorie minižáků. V sobotu se zde uskutečnil i turnaj minižáku 4+1. Fotbalové hřiště letos hostilo kategorie mladších a starších žáků. Novinkou letošního Polanka cupu byla beach házená, která se odehrávala na písečných kurtech v areálu Dělnického domu.

V pátek a sobotu probíhala utkání ve skupinách a následné semifinále, které určilo postupující do nedělních finálových utkání ve sportovní hale o medaile. V pátek večer byl na programu raut, který zahájil místostarosta Polanky nad Odrou pan Jiří Adamec a ředitel turnaje, a také starosta pan Pavel Bochnia. V rámci turnaje proběhl v sobotu 13.6 dětský den, na kterém nechyběly zábavné soutěže a atrakce pro děti. Večerní program, pro “odrostlejší mládežníky”, odstartovala Polanecká skupina Paradox, kterou ve večerních hodinách doplnila ohnivá show následována tradičním ohňostrojem a nechyběla ani tradiční tombola o ceny.

Nedělní finálové boje všech kategorií a slavnostní vyhlášení, probíhaly ve sportovní hale, před zaplněnými tribunami. Kategorii minižáků ovládly slovenské týmy, a to MŠK Považská Bystrica „A“ na prvním místě, následována HK Bojnicemi a „B“ týmem z Povážské Bystrice. Kategorii Mladších žáků vyhrál tým Cementu Hranice, který ve finálovém utkání porazil těsně SKP Frýdek Místek. Bronzové medaile si odvezli hráči ze Zbrojovky Vsetín. V kategorii starších žáků se na prvním místě umístil tým SKP Frýdek Místek, který byl následován týmem HC TJ Náchod. Starší žáci Polanky získali tzv. bramborovou medaili, když v souboji o třetí místo podlehli týmu Zlína. Titul v nejstarší kategorii dorostenců, byl připsán týmu SK Velká Bystřice, který pro letošní rok dominoval i v 2. dorostenecké lize. Stříbro si odvezli borci z KH Ivančice a bronz patřil ogarům ze Vsetína.

Na 21. ročníku se odehrálo 163 zápasů, účastnilo se 650 účastníků, do pořadatelské činnosti se zapojilo přes 50 pořadatelů.

Počasí nám pro letošní ročník přálo, a tak se mnoho účastníků vracelo domů opálených, jak z víkendové rekreace v Řecku. Jednotlivé týmy pořadatelů odvedly opět obrovský kus práce, za který jim patří veliké díky. Organizace není jednoduchá a začíná už několik měsíců před turnajem. Týdny plánování a komunikace s týmy, organizování stravy, ubytování, hracího systému, občerstvení a dalších úkonů se zhodnotí vždy na konci ve tvářích spokojených hráčů a funkcionářů, kteří buď poprvé, nebo již každoročně navštěvují náš turnaj. Jsme rádi, že akci takového rozsahu pro Vás můžeme uspořádat a věříme, že se s většinou uvidíme v dalším roce na dvaadvacátém pokračování.

Děkujeme za projevenou přízeň a za rok na shledanou.