Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Nedávno jste si mohli přečíst článek o odchovancích, kteří hrají českou extraligu. Dnes vysílala televize ČT4 zápas Hranice – Karviná, kde jsme mohli vidět hned 3 odchovance polanecké házené. (Bajgar – Meca O., Meca R.). Přinášíme vám teda informace z tohoto zápasu, kdo je na tom se svým družstvem momentálně lépe (Hranice minulé kolo klopýtly v Přerově, Karviná za to porazila doma Zubří – nicméně favoritem byli domácí.

“V televizním souboji se střetly aktuálně třetí Hranice s mladým celkem Karviné. Hned od začátku se hodně prosazoval Petrovský, z prvních čtyř branek Karviné padly z jeho ruky tři. Oba celky se přetahovaly o minimální náskok až do přestávky. Hned v 11. minutě ale Stržínek při obranném zákroku vyřadil Hanische, který opustil hřiště se zakrváceným obličejem. Do hry se ale znovu vrátil ve 20. minutě, kdy na ukazateli skóre svítilo 8:7.

Ambiciózní Hranice jen těžko hledaly na soupeře účinný recept a poločasové skóre bylo 12:12. Stále to padalo mezi Karvinskými více méně jen Petrovskému. Skóre druhého poločasu otevřel svou první trefou Stržínek, nadále ale pokračovalo těsné přetahování o vedení. Ve 43. minutě však za přispění zákroku karvinského brankáře Pyška vedla Karviná už o tři branky. K Petrovskému se totiž střelecky připojil Chudoba.

O čtyři minuty později ale z karvinského náskoku zásluhou Rachače Hranice odmazaly dvě branky a navíc hrály o jednoho hráče v poli navíc. Rachač navíc vzápětí vyrovnal na 21:21 a přestřelka pokračovala. Po brankách Chudoby a Valy to bylo zase o dva góly. A Pyško držel Karvinou i dál. Vychytal sedmičku a následný rychlý útok. Poslední pětiminutovku načínali Karvinští s dvoubrankovým náskokem a po v oddechovém čase vedení navýšili (24:27).

V posledních dvou minutách ale po faulu Rachače museli zápas Hranice dohrát v oslabení navíc právě bez nejlepšího střelce. Na lavičku se sice odporoučel také Hanisch, ale v tu chvíli na začátku poslední minutě stále vedla Karviná o tři branky a hranická naděje na zisk bodů byla už jen teoretická.” (článek převzatý z www.chf.cz)

Hranice tedy navázaly na prohru z Přerova, a připisují si 3. prohru. Za to Karviná poslední 3 utkání zvládla a stoupá pomalu tabulkou výš a výš – momentálně ztrácí na vedoucí Lovosice 3 body. Sečteno podtrženo – Bratři vyšli z toho utkání šťastnější. Kdo zápas neviděl, muže ho shlédnout na tomto odkazu.