Polanka Cup

Největší sportovní akcí, kterou DTJ Polanka – oddíl házené pořádá je mezinárodní mládežnický turnaj Polanka Cup. První ročník turnaje se uskutečnil v roce 1995, byl jednodenní a účastnila se jej 4 družstva. Postupem času se turnaj rozrostl na dvoudenní za účasti 8 – 10 družstev. Kvalita turnaje i nadále vzkvétala, mimo jiné i účastí zahraničních družstev ze Slovenska a Polska.

V roce 2002 se přihlásilo tolik družstev, že nebylo možné odehrát turnaj na jediném hřišti. Ke spolupráci bylo přizváno sousední město Klimkovice, ve kterém rovněž sídlí házenkářský oddíl. Dále bylo vybudováno, na volné ploše u kina v Polance, třetí hřiště. Turnaj nesl název Polanka-Klimkovice Cup.

Jubilejního 10. ročníku v roce 2004 se zúčastnilo 35 družstev z České republiky a Polska, když tradiční účastník ze Slovenska – Pezinok – se odhlásil těsně před turnajem kvůli své účasti na Mistrovství Slovenska. Na třech hřištích bylo během tří hracích dnů odehráno 113 utkání ve 4 kategoriích.

Od roku 2005 se turnaj jmenuje opět pouze Polanka Cup, jelikož Klimkovice od spolupráce odstoupily. Ovšem na kapacitě turnaje se nic nemění, protože nová sportovní hala nabízí třetí hřiště. Od tohoto roku se tedy turnaj hraje na dvou asfaltových hřištích a ve sportovní hale, to vše výhradně v Polance nad Odrou.

Ilustrační fotografie z roku 2006

Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek
Ilustrační obrázek