SK Házená Polanka nad Odrou

Americký radar v Polance!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Letošní Pochování basy přineslo překvapivé odhalení týkající se americké radarové základny. O jejím umístění na území České republiky je již totiž dávno rozhodnuto a tahanice probíhající na stránkách tisku a na televizních obrazovkách jsou pouhými zastíracími manévry, které mají odvést pozornost.

Účastníkům plesu byla jako prvním odhalena pravda o americkém radaru v Polance, stali se přímými účastníky výběrového řízení na post velitele základny a stali se také svědky drastického a krvavého vyvrcholení.

O skutečnosti, že radar bude stát v Polance se hosté dozvěděli z příbalových letáků ihned po příchodu do sálu. Na další podrobnosti si však museli několik panáků počkat, konkrétně až do 23:00.

Dobrý večer vážení diváci, hlásíme se vám v přímém přenosu z Polanky nad Odrou. Jak jistě všichni dobře víte, rozhodla vláda před několika měsíci o vybudování amerického radaru právě v této obci, na místě bývalých kasáren na Janové. V této lokalitě už také delší dobu probíhají rozsáhlé stavební práce, a to pod falešnou záminkou výstavby řadových rodinných domků.

Krátce poté, co Brdové radar odmítli, přišel s nápadem postavit radar v Polance místní zastupitel, člen kulturní komise, nositel vyznamenání “Za rozvoj obce”, předseda ústředního výboru házenkářské oddílu pan Pavel Bochnia. Jeho záliba v kulatých nesmyslech je ostatně dobře známa.

Ačkoliv výstavba stále ještě pokračuje, v prostorách radarové základny již nyní probíhá náročný výcvik obsluhy.

A právě dostávám do sluchátek zprávu, že přijíždí kolona vozidel, která přiváží členy výběrové komise. A už vidíme ministryni národní obrany Vlastu Parkanovou…

…. a jejího 1. náměstka Josefa Švejka.

Paní Vlastička si pro hosty připravila krátký proslov, kulturní vložku a také dar.
Protože jsem se dozvěděla, že Vám tady před rokem basa chcípla, rozhodla jsem se věnovat vám basu novou a doufám, že Vám vydrží hodně dlouho. A nyní si spolu zazpíváme.

Postupně se do výběrového řízení na velitele základny přihlásila celá řada velmi zajímavých kandidátů. Mnoho jich ovšem musela výběrová komise postupně vyřadit. Jako politicky nepřijatelní byli vyřazeni majoři Remek a Zeman, náročnými fyzickými testy neprošli major Šebrle a kapitáni Jágr, Rosický a Řepka. Od psychotestů vyletěl kvůli častým úletům admirál Babočka. A podplukovníkovi Láďovi Dobešovi to zatrhla manželka.

Prvním skutečným uchazečem, který se dostal až před komisi, byl Anděl Strážný. Ale vyletěl.

Pak “přišel” na řadu soudruh Meresjev: No pane Meresjeve, vy máte opravdu pevnou vůli. Už to vypadalo, že neprojdete fyzickými testy, ale nakonec jste přece jen do dalšího kola prolezl. Odpovězte nám prosím na doplňující otázku: Víte vůbec, jak to chodí na radarové základně?

Neuspěl ani rázný Igor Hnízdo, ačkoliv na otázky výběrové komise dokázal krásně odpovídat.

Vynahradil si to tedy alespoň malým výpraskem.

Favoritem se ihned stal pan Sylvester Stallone. Jako Rocky se komisi sice líbil, ale paní Parkanová měla připomínku: Ale takové málo vojenské. Neumíte ještě něco jiného?

A než stačil Sly předvést něco jiného, více vojenského, opět dostal prostor náročný výcvik vojína Horalíka. Nejdříve poklus, …

… pak pořadová příprava, …

… fyzická příprava a nakonec došlo i na Saharu.

Sylvester Stallone is back as Rambo: Ano, tak to je přesně ono. A teď už jen taková formální otázka. Pane Stallone, pokud byste byl vybrán jako velitel, vzdáte se amerického občanství? Tak vzdáte se nebo ne.

A co na to Rambo? Ale já se nikdy nevzdávám!

Kvůli nedorozumnění při komunikaci vystřílel naštvaný Sly nejen basu a výběrovou komisi, ale také řadu přihlížejících diváků.

Marně prchala ministryně obrany …

… i její náměstek Švejk. Nedoběhli ani na konec sálu.

Basa se na konci dočkala vojenského pohřbu.

Na poslední cestě ji doprovodily davy smutečních hostů.

Po skončení průvodu se účinkující odebírají do šaten, kde se za použití zakázaných podpůrných látek zbavili nejen stresu, ale …

… také kostýmů. Největší zájem byl pochopitelně o jedinou dámu v našem kolektivu.

Následovala nezbytná závěrečná porada

A společné foto na závěr nesmí rozhodně chybět!