Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Dorostence čekal o uplynulém víkendu venkovní zápas na půdě blízkého SKP Frýdku – Místku, který je v tabulce 1. ligy dorostenců průběžně druhý, právě za našimi dorostenci. Nečekal je tak vůbec jednoduchý zápas. Do prvních minut vstoupili lépe a začátkem šestnácté minuty vedli už 8:4. Soupeři se několikrát povedlo vedení snížit a přiblížit se na rozdíl jediné branky. Konec poločasu ale znovu patřil našim hráčům a do šaten si odnesli vedení 15:12.
Vstup do druhého poločasu se nepovedl podle představ. Frýdek svou ztrátu stáhl a následně se i chopil vedení, v 54. minutě dokonce o pět branek, 22:27. V posledních šesti minutách ale Polanka svého soupeře výrazně přehrála. Na jeho jednu branku odpověděla svými šesti úspěšnými zásahy, ten poslední v infarktovém závěru pouhých pár vteřin před koncem. Odváží si remízu 28:28 a důležitý bod. Čtyři kola před koncem ligy se stále drží na prvním místě tabulky s vysokým, pětibodovým náskokem.

Muži se vydali do násobně vzdálenějších Šťáhlav, odkud přes neúplnou sestavu potřebovali bodový zisk. Ač muži tento rok nemají nejúspěšnější vstupy do zápasu, tento se jim povedl. Přes větší množství technických chyb si v prvních minutách vybudovali mírný náskok. Velký podíl na tom měla hlavně koncentrovaná obrana a za ní skvěle chytající Matěj Brychlec. Soupeři bohužel patřila druhá část poločasu. Nabyté vedení ale nedokázala Polanka uhájit, stav o poločase byl 14:14.
Druhá polovina opět začala lépe pro naše muže a v deváté minutě vedli o tři branky. Soupeř dokázal srovnat a na chvíli se i chopit těsného vedení. Následné minuty ale znovu nahrávaly našim hráčům, dva rychlé góly soupeře ale srovnaly skóre. Soupeřův gól deset sekund před koncem pak znamenal nejtěsnější možnou prohru, 28:29. Situace před posledními čtyřmi koly nehraje ve prospěch mužů. Z 1. ligy sestupují tři celky a průběžná dělená 10 příčka je stále sestupová. Je však potřeba nevěšet hlavu a z posledních zápasů vytěžit maximum možného. Před námi jsou další důležité utkání, které budou mít vliv na celý vývoj ligy.

Účast našich prvoligových družstev v celostátních soutěžích podporuje společnost Veolia Energie ČR a.s. Děkujeme