Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

P r a h a, R u z y n ě – Tak napotřetí už se nám extraligový tým vyřadit nepodařilo! Dukla Praha potvrdila roli vysokého favorita a zvítězila 33:24 (19:16). Naši diváci kluky za výkon i předvedenou hru moc chválili. Kameraman Jarda Dorotík pořídil z utkání záznam a spolu s fotodokumentací jej snad doveze domů. Vzhledem k tomu, že ani prohra klukům zážitek z utkání nezkazila, vyjádřil kameraman z dlouhé cesty zpět mírné obavy. Další podrobnosti se pokusíme získat ještě během zpáteční cesty.

trenér Jaromír Friedel, Rudolf Skála, Radek Bajgar, Dalibor Janko, Petr Pěknica, Kazimír Čáp, Roman Štěpánek – Jakub Gajda, Ondřej Meca, Tomáš Kučinski, Aleš Adámek, Lukáš Beneš, Lukáš Friedel – Miroslav Kula.

Průběh utkání

Podle informací od trenéra Jaromíra Friedla odehrálo družstvo proti favoritovi velmi dobré utkání. V první půlce se podařilo uhrát solidní výsledek 19:16 jednak díky Dukle, která nezačala utkání s nejvyšším nasazením, a také klukům vyšlo téměř vše, na co sáhli.

Podle očekávání přepla po přestávce Dukla na vyšší obrátky a během 10 minut si zajistila osmibrankové vedení. V té době to vypadalo, že se brankostroj nepodaří zastavit, ale kluci znovu zabojovali a do konce utkání udrželi přijatelný rozdíl. Důležité bylo, že se hráči nenechali strhnout k bezhlavému útočení a vyvarovali se zbytečných technických chyb a ukvapené střelby.

Největší rozdíl byl především ve hře a střelbě spojek. Spojky s takovou rychlostí a razancí střelby v sestavě nemáme. Je asi zbytečné dále rozebírat další rozdíly – každý přece ví. že rozdíl mezi amatérským družstvem 2. ligy a poloprofesionálním extraligovým týmem být musí. Pro nás je určitě pozitivní i skutečnost, že Dukla musela zabrat, aby svou převahu potvrdila.

Poločas: 19:16

Polanka: Roman Štěpánek, Miroslav Kula – Lukáš Beneš 2, Ondřej Meca 5, Rudolf Skála 3, Aleš Adámek 1, Dalibor Janko, Petr Pěknica 1, Lukáš Friedel 4, Jakub Gajda, Kazimír Čáp 2, Radek Bajgar 6, Tomáš Kučinski.

V sestavě bohužel chyběla naše ostrá spojka Michal Valečko, kterému na poslední chvíli znemožnily účast pracovní povinnosti. To je bohužel tvrdá realita amatérského sportu.

Dukla Praha: nejvíce branek Horák 5, Stehlík 5, Lehocký 5, Rams 4

Pavel Pauza – Po neúspěšném vystoupení reprezentace na Mistrovství Evropy je trenér Pavel Pauza v poněkud nepříjemné pozici. Nicméně i on dnes přispěl k příjemné sportovní atmosféře, když si po utkání podal ruku se všemi hráči Polanky. Drobnost, které určitě potěší.

18.40: Konec 1. poločasu, který skončil 19:16 pro Duklu. Podle zpráv z haly hrají všichni naši kluci výborně a bojují ze všech sil. Doufejme, že bojovnost a nadšení vydrží našim reprezentantům i ve druhé půlce. Částečně spoléháme i na to, že trenér Pavel Pauza vezme vše pevně do svých rukou a vhodným střídáním a taktickými pokyny utkání prokoučuje 🙂

17.22: Za několik desítek minut bude zahájeno čtvrtfinálové utkání Českého poháru mezi Duklou Praha a DTJ Polanka. Naši vyslanci bez nehody a ve zdraví dorazili na místo, hráči se připravují na utkání a zbývající část výpravy odpočívá po dlouhé cestě.