Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

O víkendu proběhla další série domácích zápasů, která dopadla více než úspěšně. Starší dorostenci sehráli svůj zápas s Novým Veselím, dalšímu celku ze špičky tabulky. I přes absenci dvou klíčových hráčů na spojkách se již v prvních minutách ujali vedení a v průběhu poločasu jej navyšovali. O poločase tak vedli pěti brankovým rozdílem. Začátkem druhého poločasu se soupeř pokusil vrátit do zápasu a svou ztrátu snížil na tři branky, víc mu však dorostenci nepovolili. Konec zápasu zvládli s přehledem a zvítězili vysokým čtrnácti brankovým rozdílem 33:19. Stále si tak drží první místo v nejvyšší dorostenecké soutěži s bodovým náskokem a sahají po historickém úspěchu Polanecké házené.

Družstvo mužů čekal další z klíčových zápasů, tentokrát s pražským Chodovem, jedním z dalších celků bojujících o udržení v 1. lize. První minuty zápasu provázela nízká střelecká úspěšnost a Chodov se ujal dvoubrankového vedení, které se mužům povedlo stáhnout. Ve čtrnácté minutě se muži dostali poprvé do vedení, avšak následující minuty znovu patřily Chodovu, který si tak opět vybudoval tříbrankový náskok. Muži po oddechovém čase znovu zabrali a ztrátu stáhli na nejmenší možný rozdíl, stav o poločase 10:11. Rozhodující pro celý další vývoj se ukázala první desetiminutovka druhého poločasu, kdy na sedm polaneckých branek reagoval soupeř pouze jedinou. Přes velké množství našich nepřesností v útoku v dalších minutách se Chodovu na vývoj zápasu už nepovedlo odpovědět. Lví podíl na tom měla kvalitní tvrdá obrana, o čemž svědčí i konečné skóre 24:19. Muži tak učinili další krůček na trnité cestě za záchranou a pět kol před koncem ztrácí na nesestupové příčky pouhý bod.

Účast našich prvoligových družstev v soutěžích finančně podporuje společnost Veolia Energie ČR a.s. Děkujeme