SK Házená Polanka nad Odrou

Házenkářská reprezentace v Polance!

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Hlavním tréninkovým místem české mužské házenkářské reprezentace se stala na konci dubna koronavirovými zákazy osiřelá sportovní hala v Polance. Důvod, proč se národní seniorský tým připravoval na rozhodující kvalifikační boje o postup na mistrovství Evropy 2022 právě v polanecké sportovní hale, je v podstatě zcela zřejmý a jednoduchý.

Po turbulentním období okolo české mužské reprezentace na začátku tohoto roku, byl (staro)novým trenérem národního družstva jmenován PaedDr. Rastislav Trtík, toho času krajský trenér Moravskoslezského krajského svazu házené a současně trenér dorosteneckých družstev SKH Polanka. A kde jinde pilovat herní situace a taktiku před závěrečným reprezentačním blokem než ve své „domovské“ hale? Trenér Trtík se těžkého úkolu zhostil s grácií sobě vlastní a z obtížné kvalifikační skupiny dokázal se svými svěřenci postoupit na lednové ME 2022 z druhého místa.

Polaneckým dorostencům se tak po rozvolnění stávajících opatření naskýtá ojedinělá možnost trénovat pod vedením reprezentačního trenéra české házenkářské reprezentace. A kdo ví, třeba to pro některé z nich nebude naposledy… Talenty tady máme!

Rozhovor s trenérem Trtíkem k přečtení zde.