SK Házená Polanka nad Odrou

Interamnia WorldCUP 2015 – úspěšná mise polaneckých házenkářů

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Házenkáři v Itálii opět na bedně !!

Píše se první prázdninové páteční odpoledne a před sportovní halou v Polance se shromažďuje dvaačtyřicet házenkářských statečných, kteří se vydávají na náročnou (cca 1400 km dlouhou) trasu do italského města Teramo. Cílem cesty však není teplé jaderské moře ani poznávání historických krás střední Itálie, nýbrž mezinárodní házenkářský turnaj, jehož 43. ročníku se tři družstva našeho házenkářského oddílu účastnila.

Polanecké barvy hájila pod vedením zkušených trenérů družstva staršího dorostu, mladšího dorostu a mladších žáků, přičemž všechny týmy byly podporovány poměrně početnou skupinou rodičů-fanoušků, kteří zaplnili zbývající místa v autobusu do maximální možné kapacity. Jelikož se nejednalo o první účast našich družstev na tomto turnaji a v minulosti to již několikrát „cinklo“, všichni odjížděli plni pozitivního očekávání budoucích dní.

Turnaje se účastnilo celkem 113 družstev z 24 zemí a 4 kontinentů (Evropa, Afrika, Asie, Amerika) a naše družstva se ve svých kategoriích rozhodně neztratila. Pro všechny hráče bez ohledu na věk je odměnou reprezentovat svůj klub a město v rámci mezinárodního turnaje, proti družstvům z Itálie, Polska, Dánska, Francie, Španělska, Německa nebo daleké Brazílie.

Družstva mladších žáků a mladších dorostenců ze svých kvalifikačních skupin nepostoupila, avšak předvedenými výkony rozhodně trenéry nezklamala. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo starších dorostenců, které po dobrých výkonech ve skupině, dokázalo ve čtvrtfinále svého španělského soupeře porazit a postoupit do semifinále celého turnaje. V tomto utkání se naše družstvo potkalo s polským týmem nezapomenutelného jména – Mosir Bochnia. Snad z tohoto důvodu hráli kluci celé utkání se zbytečným respektem a nakonec bohužel prohráli.

Při posledním utkání o konečné třetí místo však ztracenou mušku opět nalezli a utkání proti německému soupeři zcela ovládli v poměru 20:6. Obdržený pohár za třetí místo v turnaji a následné osvěžení v mořských vlnách bylo krásným zakončením úspěšného turnaje a příjemnou odměnou pro všechny zúčastněné.

Tak zase někdy příště! :))

Fotogalerie z turnaje