Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

V neděli 14. 4. dorostenci vyzvali Jičín. První poločas se nesl ve znamení sérií gólů jak na jedné, tak druhé straně. Naši dorostenci několikrát vedli o čtyři branky, soupeři se však vždy podařilo vrátit do zápasu. Poločas tak skončil smírně 14:14. Dorostencům se povedlo ve druhém poločase znovu výrazněji odskočit a dostat se do čtyř brankového vedení, tentokrát jej už neztratili. Dokonce jej ještě navýšili a zvítězili 31:24. I souhra ostatních víkendových zápasů hrála v prospěch dorostenců a tři kola před koncem vedou první ligu o šest bodů. V jejich prospěch hrají i lepší vzájemné zápasy s druhou Duklou, a tak můžou slavit mistrovský titul v nejvyšší dorostenecké soutěži už tři kola před koncem.

Muži se postavili soupeři ze stejného města. V prvních minutách se Jičín několikrát ujal jednobrankového vedení. Tří branková série Polanky ale přiřkla mírné vedení jim. Toto vedení už muži do konce poločasu nepustili a díky gólu pár sekund před koncem poločasu odcházeli do šaten se slibným náskokem 13:9. Celý druhý poločas se dále nesl v duchu vyrovnané partie. Muži, stejně jako v prvním poločase, stavěli hlavně na kvalitní tvrdé obraně a soupeře tak donutili k mnoha technickým chybám. Sami se jich ale bohužel také nebyli schopni vyvarovat. Soupeři se přes to nepovedlo přiblížit více než na tříbrankový rozdíl a muži vítězí 25:21. I přes zisk dvou bodů jim stále patří dělené desáté místo, které je sestupové. Příští víkend je čeká další bitva v Olomouci, držte jim palce.

Účast našich prvoligových družstev v soutěžích podporuje společnost Veolia Energie ČR a.s. Děkujeme