SK Házená Polanka nad Odrou

Legendy zůstávají

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Pozorní fanoušci polaneckého házenkářského oddílu již určitě zaznamenali první letošní výhru našeho seniorského družstva, a to v rámci 1. kola českého poháru mužů na půdě Orlové v poměru 16:33.

I přesto, že z výsledku máme pochopitelně radost, nebylo by na něm nic zas až tak zajímavého, pokud by se do střelecké listiny hned 3x nezapsal Ivo Kavala a zahájil tím svou 28 házenkářskou sezonu v dospělé kategorii. Skutečnost, že většina spoluhráčů ve chvíli, kdy Ivo již válel za muže ještě nebyla na světě, asi nemá cenu vůbec zmiňovat.

Z aktivních českých sportovců je tak za Ivem lehce v závěsu Štěpánka Hilgertová a pak Jaromír Jágr 🙂

Přejeme Ivošovi do dalších zápasů hodně zdraví a neutuchající nadšení pro náš oblíbený sport.

PS.: Přiznám se, že počet sezon jsem odhadoval, neboť svitky s informacemi z poloviny 80. let minulého století, jsou již poměrně špatně čitelné. Milovníci historie si mohou pár fotografií prohlédnout v sekci věnované staré gardě.

Autor: Ivo Kavala1. 9. 2014 17:21
Pro chlapce ze SG: ten článek psal opravdu Tomáš, nemám s tím nic společného.Dal jsem sice jen 2 branky, ale co je psáno, to je dáno a zapisovatel mi skutečně připsal branky tři.První utkání za muže jsem odehrál na podzim 1985 proti Hrabůvce, takže jsem v Orlové načal sezónu číslo 29. Co se týká pohárových spoluhráčů, tak hodně dobře je na tom Radim Pavlík, kterému už tehdy byly 3 roky a právě se loučil s plínkami. Hrajícímu trenérovi Tomáši Horáčkovi byl rok a dost možná už uměl chodit. O ostatních platí to, co napsal Tomáš.Budu se muset ještě hodně snažit, abych překonal Jirku Neisara, který hrál za áčko ještě po padesátce a na asfaltu. To bych si ale musel umět představit, že na tréninku minižáků nepřipravuji své nástupce, nýbrž budoucí spoluhráče – a takovou fantazii fakt nemám :-)Fanoušci mohou být klidní – oddíl má k dispozici dostatečný počet mladých a kvalitních hráčů. Do sestavy jsem se dostal jen zásluhou mimořádné schopnosti zajistit si včas platnou lékařskou prohlídku.
Autor: Tomáš Petruška2. 9. 2014 06:34
Tak uznávám, že z minižáků do mužů je poněkud daleko, ale pokud se nemýlím, tak Martin už je letos prvním rokem v mladších žácích a do první sezony staršího dorostu jej tak dělí pouhých 6 let, takže se společného působení Kavalů v dospělé kategorii ještě možná dočkáme.Pokud jsem kohokoliv ze zasloužilých členů SG jakkoli rozhořčil, tak se omlouvám.Je pravda, že na J. Neisara jsem zapomněl, a to i přesto, že jsem jej viděl ještě naživo v akci, i když si myslím, že to bylo za polanecké “B”.