Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Po vítězném zápase na domácí půdě nás čekal další soupeř z Olomouckého kraje. V sobotu se tým mužů postavil tradičnímu účastníku 1. ligy – Tatranu Litovel. První minuty zápasu se nesly v duchu neúspěšné střelby z obou stran a až v druhé polovině čtvrté minuty otevřel soupeř skóre. První výraznější odskočení na 6:3 se Litovli povedlo v průběhu dvou minutového trestu pro našeho Petra Pešla. I to se nám však povedlo stáhnout na rozdíl jediného gólu, což byl i rozdíl okolo kterého oscilovalo skóre po téměř celý první poločas. Zásluhu na tom měla především skvělá střelba Šimona Siročáka. Poslední tři minuty prvního poločasu jsme ale prohráli 0:3 a skóre o poločase tak bylo 17:13 v náš neprospěch. Do druhého poločasu jsme vstoupili tragickou šňůrou obdržených gólů, převážně pramenících z nevynucených chyb a neúspěších v útoku. Nevyšla nám ani varianta hry 7 na 6. Z chyb v ní jsme následně obdrželi několik jednoduchých gólů do prázdné branky. Během deseti minut nám tak soupeř odskočil na rozdíl devíti branek. To už jsme bohužel nebyli schopni korigovat a v Litovli prohráváme 35:24.

Naopak družstvo dorostenců opět zvítězilo. Ač Zubří v této sezóně v kategorii staršího dorostu nepatří mezi nejsilnější celky, zápasy na jejich půdě vždy patří mezi ty náročnější. První poločas byl v režii soupeře a na jeho konci dorostenci ztráceli tři branky. Druhý poločas ale nabídl jiný obrázek. Během prvních patnácti minut stáhli dorostenci manko a stejně jako v mnoha jiných zápasech ukázali, že házená se rozhoduje během posledních minut. Druhou polovinu druhého poločasu vyhráli 8:4 a ze Zubří tak vezou vítězství 26:22 a dva body.

Účast našich prvoligových družstev v soutěžích finančně podporuje společnost Veolia Energie a.s. Děkujeme