Podzimní část zakončena výhrou se Zlínem

Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

V neděli 3.12. jsme odehráli poslední z letošních mistrovských utkání a dařilo se na výbornou!
Dorostenci si šli od začátku nekompromisně za vítězstvím a Zlínu nepovolili jakýkoliv odpor. Již v desáté minutě 7:1 a celý zápas pokračoval ve stejném duchu. Do šaten si odnášeli pohodlné vedení 21:7. V průběhu druhého poločasu dostali šanci méně vytěžovaní hráči, i ti však navyšovali vedení. V šedesáté minutě na časomíře svítilo skóre 41:21, což pro dorostence znamená dva body a průběžné první místo v nejvyšší lize staršího dorostu. Minimálně do února se tak naše dorostenecké družstvo bude vyhřívat na prvním místě tabulky. Druhé Nové Veselí má ale pouze o dva body méně a k tomu odložený zápas k dobru. Určitě tak není čas k usnutí na vavřínech, v druhé polovině sezóny to bude boj, výchozí pozice je však více než dobrá.
Muži se o pár hodin později postavili stejnému celku a svedli mnohem vyrovnanější boj. Začátek zápasu nebyl ten z nejlepších, hlavně kvůli neproměňovaní vyložených šancí a nepozornostech v obraně, z nichž pramenily jednoduché branky soupeře, prohrávali muži v polovině prvního poločasu 8:5. Následně však zpevnili obranu, střelecká efektivita se také zlepšila a podařilo se vyrovnat na 9:9. Následné mírné polevení soupeř využil a znovu strhnul vedení na svou stranu, skóre 9:11. Ve zbytku prvního poločasu tahali za delší konec znovu naši hráči. Skóre bylo na konci poločasu vyrovnaných 13:13. Do druhého poločasu Polanka vstoupila nad očekávání dobře. V prvních pěti minutách jsme vstřelili čtyři branky, soupeř na oplátku vsítil pouze jednu, stav 17:14. V čase 48:36 Martin Hrachovec proměnil sedmimetrový hod a stanovil tak stav 25:20. Tento náskok byl pro další vývoj stěžejní a vybudovali jsme si jej díky koncertovanému výkonu v útoku a hlavně obětavé obraně. Bohužel nám ale nevydržel dlouho. Zlín sérií tří branek stáhl náš náskok na pouhé dvě a závěrečné minuty zápasu zdramatizoval. Následoval oddechový čas mužů a posledních šest minut utkání. Do nich bylo potřeba předvést hlavně bezchybný a vyspělý výkon. To se mužům povedlo, blíž jak na dvě branky soupeře nepustili a po bojovném výkonu poráží Zlín 31:27.
To určitě ale není dost na záchranu v 1. lize. V druhé polovině sezóny tak bude potřeba získat další body a posunout se v tabulce co možná nejvýše. V současné situaci je však každý bod nesmírně cenný a nejinak je tomu i u těchto dvou. Poděkování patří všem, kteří si na nedělní zápas vyhradili čas a i přes sněhovou kalamitu nás přišli podpořit. Ačkoliv Vás bylo méně než obvykle, znovu jste vytvořili skvělou atmosféru a v klíčových momentech nás podrželi. Děkujeme za podporu nejen v tomto, ale i všech ostatních letošních zápasech.

Účast našich prvoligových družstev staršího dorostu a mužů finančně podporuje společnost Veolia Energie ČR a.s. Děkujeme