SK Házená Polanka nad Odrou

Starší dorost s historickým umístěním. Medaile slaví Ostrava i Poruba.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

O víkendu 7.-8. května skončily soutěže Českého svazu házené ročníku 2021/2022, což znamená mužské a dorostenecké ligové soutěže.

Muži zakončili sezonu těsnou prohrou 25:24 v Žeravicích, a celkově se umístili na konečném 5. místě. Nebýt delší série proher v druhé polovině jarní části, mohlo být ve hře i medailové umístění.

Historického úspěchu dosáhlo družstvo starších dorostenců, které se (za pomoci hostujících hráčů ze Sokola Ostrava) umístilo na celkovém 6. místě. Kvalitní herní projev družstva byl zřejmý i v posledním domácím utkání s Duklou Praha, kdy naše družstvo stříbrného medailistu hodně potrápilo a po boji prohrálo 26:30. Škoda dlouhodobějších zranění některých hráčů, umístění mohlo být ještě lepší… i tak se však jedná o nejlepší umístění družstva v nejvyšší dorostenecké soutěži v novodobých dějinách klubu. Za reprezentaci klubu děkujeme!

Družstvo mladších dorostenců skončilo ve druhé lize na velmi pěkném 4. místě, což vzhledem k situacím, ve kterých se v průběhu sezony družstvo nacházelo, lze považovat za malý zázrak. Několika málo hráčům, kteří náročnou sezonu vydrželi, děkujeme. Stejně jako starším žákům, kteří dorostenecké družstvo zejména v jarní části vydatně personálně podporovali.

V sezoně 2021/2022 jsme v rámci dorosteneckých družstev spolupracovali se Sokolem Ostrava. Družstvo mladších dorostenců Sokola Ostrava vybojovalo také za podpory našich hráčů titul Mistr ČR pro kategorii mladší dorost. Za družstvo Sokola Ostrava v průběhu sezony hostovali naši hráči – Tomáš Augustin, Ondřej Pavlík, Vojtěch Prašivka, Oliver Ulman, David Vojtal. Gratulujeme!

Aby medailových umístění nebylo málo, stříbrné medaile získalo družstvo mladších dorostenek Sokola Poruba, které po celou sezonu dýchalo na záda vítězné Slavii Praha. K úspěchu gratulujeme!

A speciální gratulace letí do rodiny Košťálků a Ulmanů, kterým se podařilo ukořistit dvě medaile najednou :-))