Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Tuto neděli jsme sehráli předposlední blok letošních domácích utkání. Obě kategorie proti týmu HAOLKu – Házenkářské Akademii Olomouckého Kraje.

Utkání staršího dorostu začalo rychlým sledem několika gólů a vedením soupeře 3:4 v závěru třetí minuty. Od té doby na hřišti jasně dominovali naši hráči a v poločase vedli pohodlným náskokem 16:8. V druhé půli dorostenci už jenom zvyšovali náskok a došli si pro jasné vítězství 31:21. Deseti góly se blýskl nejlepší střelec zápasu Vojtěch Prašivka.

Mnohem napínavější byl zápas mužů. Ti bohužel průběžně okupují konec tabulky. Sérii šesti proher a mizerných výkonů hlavně na venkovních palubovkách bylo potřeba konečně zvrátit. Na zápas se tedy muži intenzivně připravovali celý týden a i s pomocí několika dorostenců postavili co možná nejsilnější tým. Začátek zápasu však bohužel ani tak nebyl ideální. První gól sice skončil v brance soupeře, v následné obraně však padl dvouminutový trest na naší straně. V následujících desítkách sekund přibyla přísná přímá červená karta, bohužel pro jednu z našich opor Ondřeje Mecu. Více jak minutu jsme tak odehráli ve čtyřech proti šesti. Díky obětavé obraně, několika zákrokům brankáře a podpoře od Vás z tribun se nám však tuto početní nevýhodu povedlo ustát. To nás nastartovalo do dalších minut. V deváté minutě jsme se ujali těsného vedení 3:2 a ten se nám celý první poločas dařilo hájit a navyšovat. Hlavní podíl na tom bezpochyby měla skvělá tvrdá obrana a disciplinovaná hra v útoku. Do šaten jsme si tak odnášeli nadějné vedení 15:8. Při vstupu do druhého poločasu jsme si ovšem vybrali slabší chvilku. Soupeři se povedlo stáhnou náš náskok na rozdíl čtyř branek v sedmé a dokonce tří branek v sedmnácté minutě. Těsnější přiblížení jsme však soupeři až do konce nepovolili. Tímto jsme jej donutili vytáhnout riskantní osobní obranu v závěrečných minutách a z ní jsme profitovali dvěma jednoduchými góly – finální skóre jsme tak stanovili na 29:23 v náš prospěch.

Účast našich prvoligových družstev v celostátních soutěžích podporuje společnost Veolia Energie ČR a.s. Děkujeme