SK Házená Polanka nad Odrou

Turnaj generací 2010

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

Co říci nového k tradičnímu Turnaji generací… tak jako každý rok byl opět obsazen hvězdnými týmy. I letos se bojovalo ze všech sil. Tak jako mladá krev překvapovala svou energií a natrénovanými dovednostmi, tak stará garda sázela na své trumfy, které si opravdu nechávala na poslední chvíli. Obhajovala totiž loňské vítězství. Družstvo mužů nastoupilo v silné sestavě a potrápilo nejen Starou gardu ale i Green Team, který vyběhl ve svých typicky zbarvených dresech.

Turnaj generací

Po čtrnácté hodině byl turnaj zahájen. Do prvního utkání vstoupilo lépe družstvo mužů, které deklasovalo Green Team v poměru 21:9.

Muži

K dalšímu zajímavému zápasu nastoupili naši draví dorostenci a poměrně hodně znepříjemňovali staré gardě sázení gólů. I přes velikou podporu fanynek a rodičů nedokázal Rukometný klub dorostenců porazit Starou gardu, která vyhrála v poměru 17:14.

Stará garda

Rozlosování bylo nekompromisní. Muži versus Dorost. V tomto utkání se Rukometní dorostenci nenechali vůbec zahanbit a drželi tempo s Muži až do konce. Utkání skončilo výhrou mužů 16:20.

Rukometní dorostenci

Turnaj se přehoupl do své druhé poloviny, kterou započala Stará Garda a Green Team. Obě mužstva již měla za sebou jedno utkání a čekalo se, kdo z výše jmenovaných družstev vykročí tou správnou nohou k vítězství. Po neúprosném souboji, kdy Stará garda měla poměrně pěkný náskok se Green Team dotahoval a nakonec prohrál pouze rozdílem jedné branky 14:15.

Green Team

Po menší přestávce nastoupilo znovu mužstvo Green Teamu proti Rukometnému klubu dorostenců. Byl to souboj mladé a dravé generace. Velice pěkný a vyrovnaný souboj až do poslední minuty. Konečný stav 15:15.

Turnaj generací se nám pomalu ale jistě chýlil ke konci a souboj o mety nejvyšší byl zde. Muži a Stará garda zase porovnali své síly na rozehřátém asfaltovém hřišti. Musíme pochválit Starou Gardu, která nedávala svou kůži jen tak zadarmo a bránila své teritorium mezi šestkou a devítkou velice striktně. Družstvo mužů využívalo přechodu do rychlého protiútoku a dávalo tak laciné branky svému odvěkému rivalovi. Bojovalo se až do posledního hvizdu. Muži nakonec zdolali Starou gardu 23:12.

Turnaj Generací měl svého vítěze. Stará Garda sice neobhájila loňské vítězství, ale podala zase skvělý výkon. Třetí místo získal Rukometný klub dorostenců, který přeskočil o skóre Green Team. Při vyhlašování výsledků byl Rukometný tým dorostenců vyhlášen jako čtvrtý, ale podle skóre jim náležela příčka třetí. Tento omyl se stává jednou, maximálně 2 krát za 10 let. Tímto se postiženému týmu omlouváme a stejně tak jako Green Teamu za jejich chvilku slávy.

Děkujeme všem týmům za účast a pěkné sportovní výkony, organizátorům a nehrajícím hráčům Staré gardy, kteří připravili výborné občerstvení. Příští rok se zase těšíme na další souboj na Turnaji Generací.

Konečné pořadí

  1. Muži
  2. Stará Garda
  3. Rukometný klub dorostenců
  4. Green Team

Fotodokumentace

Velmi pěkné fotky z letošního ročníku TG zveřejnil Ovcaaa