Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter

V sobotu 15. března se družstvo SG zúčastnilo turnaje ve Frýdku-Místku. Rozpis utkání musel být ještě před jeho zahájením operativně upraven. Odehráli jsme dva zápasy. Nejprve jsme v utkání hraném na 2×25 minut porazili domácí tým 23:20. Ve druhém utkání (kdy už šlo většině hráčů o život, a proto se hrálo už jen 2×20 minut), jsme přehráli Frýdek-Místek těsně 18:17. S plným počtem bodů jsme tedy turnaj vyhráli.

Sestava: Petr Hnát, Josef Vatolík – Stanislav Ulmann, Kamil Bodlák, Václav Šváb, Petr Pěknica, Martin Kučera, Dalibor Janko, Petr Foltýn, Aleš Adámek, Ivo Friedel, Dominik Matěj, Ivo Kavala.

Největší podíl na výborném výsledku měli oba naši brankáři. Tento závěr alespoň vyplynul z výsledků ankety uspořádané mezi našimi gólmany.

Většina odborníků kladně hodnotí přínos obou mladíků, kteří za SG hráli poprvé a přispěli výrazně jak ke zvýšení rychlosti, tak (ještě výrazněji) ke snížení věkového průměru. A konečně už se nemusíme dohadovat, kdo poskládá dresy a kdo se bude starat o lepidlo. Váhově ale zejména Dalibor stále ještě nedosahuje ani průměrných hodnot a jestli mu manželka co nejdříve nezatrhne běhání na Lysou, nelze v tomto směru zlepšení očekávat. Pro hráče SG platí přísná estetická pravidla a volně vlající dres znamená jejich hrubé porušení – pokud tedy nemá hráč udělenu doživotní výjimku jako Jirka Missig.

Nejlepším střelcem turnaje se stal Tamar Schönling, vystupující v Česku pod pseudonymem Petr Pěknica. Tento borec se na vstup do SG několik let poctivě připravoval v Reichu, kde pracuje pro Wartburg a je to přední odborník na pravý zadní blinkr. I když kdo ví, jak to s tím nejlepším střelcem vlastně bylo. Tamar napsal celou soupisku (včetně čísel) švabachem a zapisovatel tak zřejmě vůbec netušil, komu ty góly vlastně píše…

Už v sobotu 5. dubna čeká SG další turnaj, tentokrát v domácím prostředí. Doufejme, že nám tři týdny na regeneraci budou stačit.